Ayak üzerindeki refleksoloji tedavisi yüzyıllardır uygulanan bir tedavi biçimidir. Zaman içinde hastlalıklarda görülen iyileşme ve hastalığı yakalanma olasılığının azalması ile kesinlik kazanmıştır. Tedavi ayak üzerinde uygulansada sadece organsal, kemiksel ve kassal rahatsızlıkları tedavi etmekle kalmaz aynı zamanda ruhsal iyileşmeyi de etkiler. Refleksoloji ile hastalıklar teşhis edilebildiği gibi bedeninin kendi kendini iyileştirme kapasitesinin de arttırılması ile mevcut rahatsızlıkların giderilmesi sağlanır.


Refleksoloji bilimine göre insanın organları ve sistemi, ayakta şematik olarak küçültülmüş bir şekilde yer alır. Tedavi uzmanları bu bilgiye bağlı kalarak ayağın belirli bölgelerini elle kavrayarak değerlendirirler ve oluşan herhangi bir ağrıyı, kastaki gerginliği ve ortopedik problemleri göz önünde bulundurarak bir tedavi haritası çizerler. Bu harita vücudun ihtiyaçlarını karşılamada son derece güvenilir bir rehberdir. Tedavinin başlamasıyla birlikte ayakta ağrılı bölgelerde rahatlama olur. Bu durum ilgili sistemde iyileşme cevabı oluştuğunun göstergesidir.


Düzenleyici ve dengeleyici bir tedavi olan refleksoloji bağışılık sistemini destekleyerek vücudumuzun hastalıklara karşı mücadele kapasitesini arttırır. Bebeklikten yaşlılığa kadar her yaş için uygun olan bu tedavi sağlıklı insanlarda da uygulanarak hastalıklara yakalanma olasılığını azaltır. Çoğumuz biliriz ki hastalıklar aslında herhangi bir belirti vermeden ve şikayetler oluşmadan önce vücudumuza yerleşir. Bu süreçte bağışıklık sistemine destek olan refleksoloji tedavisi hastalıkların yerleşmeden önce iyileşmeyi mümkün kılar.


Refleks tedavisinde, aynı ayakta olduğu gibi, tüm vücudun haritası çizilir ve uyarılar yapılır. Böylece tedaviden beklenilen etki artmış olur. Refleks tedavisi kısırlık, migren, görme bozuklukları, romatizmal hastalıklar, astım, bronşit, bel ve boyun ağrıları, obezite ve kilo fazlalığı, spastisite, hormonal dengesizlikler (hipertroidi ve hipotroidi), dolaşım problemleri, idrar yolları hastalıkları, epilepsi, uyku bozuklukları, hipertansiyon hastalıkları, gebelik dönemi ve doğum sırası, sinuzit, ve kabızlık gibi durumlarda vücudun iyileştirme kapasitesini arttırmaktadır.

Refleks Tedavi Nedir?

Ödem Tedavisi
Refleksoloji
Sertifikalar
Doğal Doğum

Egzersiz

Hakkımda

REFLEKSOLOJİ

TEDAVİSİ

Düzenli yapılan

Refleksoloji tedavisi ile

birçok iç hastalığın tedavi edildiğini ve

yaşam kalitenizin arttırılabilir olduğunu biliyor muydunuz?

Dogal_Dogum.html
Lenfodem.html
Egzersiz.html
Sertifikalar.html
Aycaaklar.html
iletisim.html
İletişimiletisim.html
0532  770 1256iletisim.html