Ayça Aklar Çörekçi 1980 yılında doğmuş, ilköğretim ve lise eğitimini Adana’da tamamlamış, daha küçük yaşlarında başlayan spor sevdası sebebiyle sporun çeşitli dallarıyla uğraşmış ve en sonunda voleybolda karar kılıp Çukurova Üniversitesinin Bayan Voleybol takımının lisanslı sporcusu olarak amatör ligde 1992-1997 yılları arasında oynamıştır.

Takımda  geçirdiği  yıllarda başına gelen çeşitli kas, iskelet sistemi yaralanmaları onu spor yaşantısından uzaklaştırırken şu anda sahibi olduğu Fizyoterapist ünvanına yaklaştırmıştır. Yaralanmalara karşı ‘Koruyucu Fizyoterapi Uygulamaları’ geliştirebilmek için başvurduğu lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde 2003 yılında tamamlamıştır.


Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra, mezuniyet sonrası eğitimlerine devam etmiş ve şu an uyguladığı Klinik Pilates, Komplex Boşaltıcı Fizyoterapi(Manuel Lenf Drenajı), Prenatal ve Postnatal Egzersiz  alanlarında uygulayıcı olma hakkını kazanmıştır. Spor Yaralanmaları ve Ortopedik Rehabilitasyon ve Lenfödem Tedavisi alanlarında özel bir klinikte çalışmaktadır.

Aldığı eğitimler üzerine çalışmalar yapabilmek ve mesleki olarak gelişimine devam edebilmek için 2010 yılında başladığı Boğaziçi Üniversitesi Biomedikal Mühendisliği Enstitüsü- Biomekani Bölümünde öğrenim hayatına devam etmektedir.

Ayça Aklar Kimdir?

iletisim.html
İletişimiletisim.html
0532  770 1256iletisim.html
Ödem Tedavisi
Refleksoloji
Sertifikalar
Doğal Doğum

Egzersiz

Hakkımda
Dogal_Dogum.html
Lenfodem.html
Refleksoloji.html
Egzersiz.html
Sertifikalar.html